Buitengebied Daarle gaat voor glasvezel

februari 2016

Het Plaatselijk Belang Daarle is blij alle inwoners van het Daarlese buitengebied te informeren dat binnenkort begonnen wordt met de aanleg van een COGAS glasvezelnetwerk. Dit geldt voor alle niet-ZIGGO adressen buiten de bebouwde kom.

Dit supersnelle netwerk gaat er voor zorgen dat bewoners van het buitengebied toegang krijgen tot snel internet, digitale TV ‘op afroep’ en de nieuwste telefoon en beeldverbindingen. Met glasvezel krijgt u zoveel internetcapaciteit, dat u en uw (klein-)kinderen nog jaren onbeperkt digitaal kunnen communiceren.

Echter dit glasvezelnetwerk komt er niet van zelf. U zult er iets voor moeten doen. Meer dan 50% van de inwoners van het buitengebied zullen JA moeten zeggen, door een abonnement af te sluiten met één van de signaalleveranciers. Voor details en aanmelden zie www.glasvezelbuitenaf.nl/.

Het halen van de  50% is cruciaal, één van de belangrijkste argumenten is: we gaan nu aan het graven, en dat gaat vermoedelijk de eerste 5 jaar niet weer gebeuren. Het is op korte termijn essentieel voor de ondernemers (boeren), voor gezinnen met schoolgaande kinderen en voor ouderen die zorg nodig hebben.

De verwachting is dat het voor bijna iedereen noodzakelijk gaat worden een snellere internetverbinding te hebben. Volgens het CBS steeg het gebruik van breedband van 59% in 2005 naar 89% in 2013. Elk jaar neemt de nut en noodzaak van een krachtige internetverbinding toe. 

U heeft een uitnodiging ontvangen voor één van de vier COGAS informatieavonden. Op deze glasvezel-avonden ontvangt u alle informatie die u nodig heeft om mee te doen. 

Zijn er nu, of straks nog vragen? Neem dan contact op met onze glasvezel ambassadeurs die door PB Daarle / Glashelder zijn benaderd:

Herman Lenderink

herman.lenderink@planet.nl

Gert Bosch

g.bosch@eendrachtrouveen.nl

Thomas van Deursen

tvdeursen@hotmail.com

Harold Kleinjan

mail@haroldkleinjan.nl

Herman Kleinjan

hermankleinjan@hotmail.com

Jan Spin

janspin@live.nl

Gert Koppelman

j.koppelman@zonnet.nl

Robert Meijer

robert2meijer@gmail.com

Johan Schoppers

jejoschoppers@hotmail.com

Henk Valk

h.valk4@kpnplanet.nl

Herman Bakhuis

hermanbakhuis@gmail.com

Erik Dubbink

e.dubbink@gmail.com

Rieky Dubbink

rieky-dubbink@hotmail.com

Inge Borkent

i.borkent@live.nl

Paul van Deursen

vdpaul@gmail.com

COGAS vraagt € 9,95 per maand voor een glasvezelaansluiting, boven op de kosten van het reguliere abonnement. De dorpskern is een zogeheten “Ziggo-gebied” en zal het voorlopig moeten doen met de coaxkabel.

Vergelijk uw aanbod

Het kan voorkomen dat een bedrijf u als bewoner van het buitengebied een meerjaren contract aanbiedt om op de huidige (koper)verbinding te blijven. Wij adviseren u om zo’n aanbod even te laten liggen en dit eerst te vergelijken met het glasvezelaanbod van COGAS.

Voor degene die van plan zijn op glasvezel over te stappen en een emailadres van hun huidige provider gebruiken, bijvoorbeeld *(at)zonnet.nl, of *(at)kpnplanet.nl, is het aan te raden, tijdig te veranderen in een “algemeen “ emailadres  zoals *(at)gmail.com, *(at)hotmail.com  of *(at)live.nl.  


< Verantwoord maaien buitengebied